Poranny łyk kawy z francuskimi informacjami, czyli codzienna dawka najważniejszych i najświeższych wiadomości ze świata francuskiej piłki nożnej:


1. Bardzo ciekawego wywiadu dla France Football udzielił Alain Casanova:

„Nie jestem przekonany, czy Michel jest lepszy od kilku francuskich trenerów. Po odejściu Bielsy czytaliśmy w prasie, że poszukiwany jest trener zagraniczny. Dlaczego? Na francuskim rynku jest wielu dobrych trenerów. Kiedy widzę, że Frederic Antonetti czy Rene Girard, mistrz kraju z Montpellier, jest bez klubu, to myślę, że coś jest nie tak”.

2. Nie tylko Nabil Fekir przyjechał z kadry kontuzjowany. Ucierpiał także Benoit Costil. Bramkarz doznał urazu kolana na sobotnim treningu i resztę dnia spędził w gabinetach masażystów oraz pokoju. 

Zrzut ekranu 2015-09-06 o 07.33.33

3. Młodzieżowy zespół Francji U-21 przegrał pierwsze spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2017 tu u nas, w Polsce. W spotkaniu z Islandią U-21 młody zespół Francji przegrał 2:3, a głównym powodem tego wyniku jest czerwona kartka dla Paula Nardiego, bramkarza Monaco, już w 8 minucie spotkania. Trener musiał zastąpić napastnika Corentina Jeana rezerwowym bramkarzem Mouezem Hassenem i przez ponad 80 minut zespół grał w osłabieniu. Bramki dla Francji zdobyli Aymeric Laporte oraz Grejohn Kyei. 

islandia 3-2 francja u21

4. W sobotnim spotkaniu Rosja – Szwecja wielu zaskoczył fakt, że Zlatan Ibrahimovic został zastąpiony w przerwie spotkania. Wielu obawiało się kontuzji zawodnika PSG i niestety, to okazało się prawdę. Szczęście w nieszczęściu, że to nic groźnego, i jak trener Szwedów przekazał kadrze: „Zlatan będzie gotowy do poniedziałkowego spotkania”.

5. Jean-Michel Aulas napisał na oficjalnej stronie Lyonu, że pomimo groźnej, półrocznej kontuzji ich Nabila Fekira, klub nie zatrudni nikogo w jego zastępstwie, dadzą za to szansę młodym zawodnikom. Dla przypomnienia – atakujący Olympique Lyon doznał kontuzji w towarzyskim spotkaniu Francji z Portugalią, upadając nagle na murawę boiska. Werdykt – zerwane wiązadła krzyżowego i wiele miesięcy rehabilitacji.

fekir kontuzja

6. Pół-żartem, pół-serio: Djibril Cisse będzie występował na jesień we francuskiej wersji Tańca z Gwiazdami.

Poranne informacje - dobry pomysł?

View Results

Loading ... Loading ...

  • champs elysee

    Świetny pomysl! Kazdego dnia musze rano wstawac do pracy i czesto nie zdaze nadrobic wiadomosci z wieczora, a tak to bede mogl tylko kliknac i wszystko bedzie. Propsy za pomysl i dzialanie :)