Sytuacja była wyjątkowa – niedziela, 48 tysięcy ludzi na trybunach, derbowe spotkanie z Olympique Marsylia, zakończone na dodatek zwycięstwem. A wszystko udekorowane rekordem, i to rekordem ważnym, historycznym – Zlatan Ibrahimovic, zdobywając swoją 109 oraz 110 bramkę w barwach Paris Saint-Germain, stał się najskuteczniejszym zawodnikiem tego klubu, wyprzedzając Pedro Pauletę (109).

Z tej okazji napastnik z Portugalii opublikował na łamach France Football list skierowany w stronę Zlatana, w którym pogratulował mu sukcesu oraz wyraził swój podziw wobec jego umiejętności.

Zlatan,

jesteś zawodnikiem, którego bardzo podziwiam i chciałbym Tobie pogratulować. Cieszę się, że to właśnie Ty mnie wyprzedziłeś. Wszystko rekordy czekają, by zostać pobite. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy pobiłem poprzedni wynik Dominique Rocheteau (100 bramek) i wiedziałem, że pewnego dnia ktoś wyprzedzi i mnie. Cieszę się, że to byłeś Ty, jeden z trzech najlepszych obecnie zawodników na świecie. Nie czuję zawiści w sercu, mimo, że rekord ten należał do mnie przez 8 lat. Cristiano Ronaldo pobił już moje osiągnięcia w kadrze Portugalii (47 bramek), teraz został pobity rekord w PSG.

Kiedy podpisywałeś kontrakt z Paris Saint-Germain nie przeczuwałem, że będziesz w stanie zdobyć tyle bramek, ponieważ w dzisiejszych czasach rzadkością jest widzieć zawodnika przez 4-5 lat w tym samym klubie. Jednak biorąc pod uwagę twoje umiejętności oraz jakość drużyny, to całkiem normalne. Tylko raz miałem szansę występować w Lidze Mistrzów w barwach PSG i mam nadzieję, że będziesz miał wystarczająco dużo czasu, by osiągnąć sukces w tych rozgrywkach z „moim” klubem. Paris Saint-Germain musi trwać w passie zdobywania wielkich tytułów i naprawdę może zwyciężyć w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Oczywiście, bardzo chciałbym móc grać w tym zespole, może zdołałbym wtedy zdobyć więcej bramek! Co więcej, jestem przekonany, że moglibyśmy występować razem na boisku, ponieważ  mimo faktu, że obaj jesteśmy napastnikami, to mamy odmienne profile. Dojrzewasz w jednej z najlepszych drużyn w Europie, więc masz z tego profity. Spotkaliśmy się dwa-trzy razy na Parc des Princes, jednak nigdy nie mieliśmy czasu by naprawdę porozmawiać, tylko się przywitać. Pozwól mi więc powiedzieć teraz, że jesteś niesamowitym zawodnikiem, jednym z najlepszych w historii PSG, bez wątpienia. Czy najlepszy? Ciężko powiedzieć, ponieważ trudno jest porównywać zawodników z różnych czasów. Jednak takich talentów jak ty klub nie doświadczył wielu..

Jesteś kimś specjalnym, kimś odmiennym. Kiedy słyszę o Tobie i Twoim charakterze, odpowiadam, że najważniejsze jest to, że szanujesz barwy, które nosisz, że jesteś doceniany przez kolegów z drużyny oraz zdobywasz mnóstwo bramek. Odpowiadasz na krytykę właśnie w ten sposób. 

Jestem pewien, że to będzie świetny sezon i mam tylko nadzieję, że kontuzję będą Ciebie omijać. Ja także byłem krytykowany w swoim ostatnim sezonie w klubie, w wieku lat 34. Najważniejsze jest to, by twoje ciało odpoczywało. Tak naprawdę nie mam dla ciebie żadnej rady, chciałbym po prostu, abyś kontynuował swoją pracę w ten sam sposób, mając dużą radość.

Paris Saint-Germain ma wystarczająco dużo jakości, by zwyciężyć w Lidze Mistrzów, a do tego potrzebuje Ciebie.

Pedro Miguel Pauleta